Články o národních týmech

Českou dvacítku čekají první zápasy v sezoně, v Brně vyzve Švýcary
Česká reprezentace do 20 let se sešla v Brně ke druhému letnímu kempu v sezoně 2018/2019. Svěřence trenéra Varadi zde zároveň čekají i první dva přípravné zápasy. V pondělí a úterý vyzvou stejně staré Švýcary.
Česká reprezentace do 18 se poprvé sešla pod vedením kouče Hadamczika
Poprvé v sezoně pod vedením trenéra Aloise Hadamczika se sešla česká reprezentace do 18 let. Na kempu v Kravařích nechyběl ani asistent trenéra a bývalý vynikající obránce Marek Židlický a další bývalý reprezentant a v současnosti asistent trenéra Radek Bělohlav. Českou osmnáctku čeká ještě v červenci jeden přípravný kemp a dvojzápas ve Švýcarsku. V srpnu potom čeští mladíci zamíří do Edmontonu na prestižní Gretzky Hlinka Cup 2018.
Nejmladší reprezentace mužů se poprvé v sezoně sešla v Třemošné
Trenér Petr Haken svolal na červen první sraz české reprezentace do 16 let. Zcela nový tým se sešel poprvé v Třemošné, kde absolvoval i první tréninkovou jednotku na ledě. České mladíky čeká první turnaj na konci srpna v Salzburgu, do té doby se sejdou ještě k jednomu krátkému soustředění v Třemošné.
Asistentem trenéra reprezentace bude Robert Reichel, trenérem brankářů Zdeněk Orct
Výkonný výbor ČSLH schválil na svém dnešním jednání další členy realizačního týmu reprezentace České republiky. Trenérem národního mužstva byl již dříve jmenován Miloš Říha a generálním manažerem Petr Nedvěd.
První letní kemp reprezentace U17 sezoně 2018/2019
První kemp v sezoně 2018/2019 má za sebou česká reprezentace do 17 let. Svěřenci Karla Berana se sešli v polovině června v Třemošné a začali se připravovat na sezonu, jejíž vrchol je na programu v listopadu, kdy čeští mladíci odcestují do USA na World U17 Hockey Challenge.
David Pastrňák obhájil loňský triumf v anketě Zlatá hokejka
Loni se stal nejmladším vítězem Zlaté hokejky, teď David Pastrňák triumf obhájil. Útočník Bostonu vyhrál 50. ročník ankety o nejlepšího českého hokejistu, s náskokem 107 bodů předčil druhého Jakuba Voráčka, který slavil triumf v roce 2015. Třetí příčka patří Davidovi Krejčímu, útočník Bostonu a vítěz Zlaté hokejky 2013 nasbíral od hlasujících 518 bodů.
Česká dvacítka se poprvé sešla pod vedením Václava Varadi
Česká reprezentace do 20 let se poprvé v nové sezoně sešla v Salzburgu a první trénink vedl její nový kouč Václav Varaďa. Trenéři měli k dispozici většinu nejlepších hráčů ročníku 1999 včetně Filipa Zadiny a Filipa Chytila. Čeští junioři mají před sebou podobné léto jako v minulé sezoně. Kromě domácího dvojzápasu se Švýcarskem je čeká i turnaj ve finském Vierumäki.
Anketa Zlatá hokejka slaví padesáté výročí
Anketa Zlatá hokejka vznikla před padesáti lety, jejím premiérovým vítězem byl v roce 1969 obránce Dukly Jihlava Jan Suchý. Držiteli Zlaté hokejky se zatím stalo 25 hokejistů, nejčastěji Jaromír Jágr (12), Dominik Hašek (5), Vladimír Martinec (4) a Milan Nový (3). Čtyřikrát zvítězili i slovenští hokejisté, kteří se ankety účastnili do roku 1993 – v roce 1980 Peter Šťastný, v roce 1983 Vincent Lukáč, v roce 1984 Igor Liba a v roce 1992 Róbert Švehla.
Mladým reprezentacím pomohou mimo jiné Eliáš nebo Židlický
U mládežnických reprezentací bude v nadcházející sezóně působit řada hokejových osobností. Asistentem trenéra výběru U20 se stal Patrik Eliáš, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu. Trenérem mužstva, které se bude připravovat na mistrovství světa ve Vancouveru a Victorii, je Václav Varaďa, dosud působící u výběru U19, dalším asistentem Aleš Krátoška.
Trenérem národního týmu se stal Miloš Říha, GM bude Petr Nedvěd
Výkonný výbor ČSLH zvolil jednomyslně novým trenérem národního mužstva Miloše Říhu a generálním manažerem reprezentace Petra Nedvěda. Prvním úkolem nového trenéra, s nímž podepíše ČSLH dvouletou smlouvu, bude vybrat asistenty a spolu s dalšími členy realizačního týmu je předložit ke schválení výkonnému výboru ČSLH.