Články

Do síně Slávy českého hokeje budou uvedeni Roman Hamrlík, Martin Ručinský, Oldřich Válek a Zdeněk Uher
Novými členy Síně slávy českého hokeje se stanou olympijský vítěz Roman Hamrlík, olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Martin Ručinský, mistr světa Oldřich Válek a úspěšný trenér Zdeněk Uher. Ceremoniál jejich uvedení proběhne v úterý 22. ledna 2019 v Síni slávy českého hokeje.
Modernizace postupu při vhazování za použití pravidla 59
Výkonný výbor ČSLH schválil na svém dnešním jednání návrh komise rozhodčích na úpravu pravidla 59 „Chybné vhazování“, jehož cílem je urychlení procedury vhazování.
Český hokej přeje všem krásné Vánoce a šťastný nový rok
Český hokej přeje všem klidné prožití svátků vánočních a všechno nejlepší do nového roku 2019.
Čtěte nové vydání magazínu Coach
V novém čísle trenérského magazínu Coach najdete například příběh trenéra amerického fotbalu Billa Belichicka, který se svými týmy celkem pětkrát uspěl v Super Bowlu. V prosincovém vydání čtěte i několik dalších zajímavých trenérsky inspirativních článků.
Historie hokeje v audiovizuální podobě na internetu
V roce 2015 byla slavnostně otevřena Síň slávy českého hokeje. Její návštěvníci zde naleznou mimo jiné i mnoho historických artefaktů a dobových materiálů. U příležitosti 110. výročí Českého hokeje vznikla nyní též audiovizuální internetová časová osa věnovaná nejvýznamnějším milníkům z pohledu dosavadní historie českého, resp. československého hokeje.
Český hokej si připomíná tragickou smrt šesti reprezentantů
Přesně před sedmdesáti lety, 8. listopadu 1948, zahynulo při přeletu nad průlivem La Manche šest československých reprezentantů, cestujících k přípravnému zápasu v Londýně.
Český hokej si při utkání se Švédskem připomene 110. výročí
Utkání Euro Hockey Tour se Švédskem proběhne v rámci 110. výročí organizovaného hokeje v České republice. Český hokej si při něm připomene listopad 1908, kdy se přípravné schůze nového hokejového svaz zúčastnili zástupci dvanácti klubů z Prahy, Mladé Boleslavi a Vlašimi, c. a k. místodržitelství schválilo stanovy a hokejisté se stali zakládajícími členy Ligue Internationale de Hockey sur Glace. V prosinci 1908 potom proběhla v restauraci Platýz ustavující valná hromada Českého svazu hockeyového.
Předsedou návrhové komise Síně slávy českého hokeje se stal Dominik Hašek
Novými členy návrhové komise Síně slávy českého hokeje, která navrhuje kandidáty členství, zajišťuje schvalovací proces a spolupořádá ceremoniál při uvedení nových členů Síně slávy, se stali Dominik Hašek, Milan Chalupa, Jiří Kochta a Bedřich Ščerban.
Také Český hokej si připomene 100 let republiky
K národním oslavám 100 let republiky, které pořádají pod záštitou agentury CzechTourism státní, regionální, místní a nevládní instituce, se v závěru října připojí také Český hokej. Na zimních stadiónech vyvrcholí oslavy v příštím týdnu, zejména pak ve dnech 24. – 28. října 2018, kdy se hraje 13. a 14. kolo Tipsport extraligy a 18. a 19. kolo Chance ligy.
Informace z jednání výkonného výboru 11.10.2018
Výkonný výbor ČSLH potvrdil jmenování Karla Mlejnka asistentem trenéra reprezentace České republiky. Karel Mlejnek (1977) působil v minulosti mj. jako trenér a asistent trenéra v klubech HC Energie Karlovy Vary nebo Bílí Tygři Liberec, byl asistentem trenéra reprezentace U19, v současné době působí jako sportovní manažer a trenér HC Baník Sokolov.