Články

Historie hokeje v audiovizuální podobě na internetu
V roce 2015 byla slavnostně otevřena Síň slávy českého hokeje. Její návštěvníci zde naleznou mimo jiné i mnoho historických artefaktů a dobových materiálů. U příležitosti 110. výročí Českého hokeje vznikla nyní též audiovizuální internetová časová osa věnovaná nejvýznamnějším milníkům z pohledu dosavadní historie českého, resp. československého hokeje.
Český hokej si připomíná tragickou smrt šesti reprezentantů
Přesně před sedmdesáti lety, 8. listopadu 1948, zahynulo při přeletu nad průlivem La Manche šest československých reprezentantů, cestujících k přípravnému zápasu v Londýně.
Český hokej si při utkání se Švédskem připomene 110. výročí
Utkání Euro Hockey Tour se Švédskem proběhne v rámci 110. výročí organizovaného hokeje v České republice. Český hokej si při něm připomene listopad 1908, kdy se přípravné schůze nového hokejového svaz zúčastnili zástupci dvanácti klubů z Prahy, Mladé Boleslavi a Vlašimi, c. a k. místodržitelství schválilo stanovy a hokejisté se stali zakládajícími členy Ligue Internationale de Hockey sur Glace. V prosinci 1908 potom proběhla v restauraci Platýz ustavující valná hromada Českého svazu hockeyového.
Předsedou návrhové komise Síně slávy českého hokeje se stal Dominik Hašek
Novými členy návrhové komise Síně slávy českého hokeje, která navrhuje kandidáty členství, zajišťuje schvalovací proces a spolupořádá ceremoniál při uvedení nových členů Síně slávy, se stali Dominik Hašek, Milan Chalupa, Jiří Kochta a Bedřich Ščerban.
Také Český hokej si připomene 100 let republiky
K národním oslavám 100 let republiky, které pořádají pod záštitou agentury CzechTourism státní, regionální, místní a nevládní instituce, se v závěru října připojí také Český hokej. Na zimních stadiónech vyvrcholí oslavy v příštím týdnu, zejména pak ve dnech 24. – 28. října 2018, kdy se hraje 13. a 14. kolo Tipsport extraligy a 18. a 19. kolo Chance ligy.
Informace z jednání výkonného výboru 11.10.2018
Výkonný výbor ČSLH potvrdil jmenování Karla Mlejnka asistentem trenéra reprezentace České republiky. Karel Mlejnek (1977) působil v minulosti mj. jako trenér a asistent trenéra v klubech HC Energie Karlovy Vary nebo Bílí Tygři Liberec, byl asistentem trenéra reprezentace U19, v současné době působí jako sportovní manažer a trenér HC Baník Sokolov.
Čtěte nové vydání magazínu Coach
Na zdi měl plakát Dominika Haška, ale nakonec se rozhodl pro fotbal. A udělal dobře. Z Petra Čecha se stal jeden z nejlepších fotbalových brankářů na světe. Rozhovor s ním najdete v říjnovém vydání magazínu Coach, jehož editorial tentokrát tvořil olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa v hokeji Milan Hnilička.
Prestižní magazín The Hockey News pochválil podobu nových dresů
První soutěží, na které se reprezentace představila v nových dresech, byl Hlinka Gretzky Cup, turnaj osmnáctiletých hokejistů, který se hrál v srpnu 2018 v Edmontonu a Red Deeru. Novou podobu dresů při něm zaznamenal i prestižní hokejový magazín The Hockey News, jehož tištěné a internetové vydání sledují více než dva milióny čtenářů na celém světě.
Dárek k oslavám: Na dresech českých hokejistů bude znovu lev. Změna byla nutná
Český svaz ledního hokeje si ke 110. výročí své existence nadělil originální dárek: Mění tvář. V souladu s historií se vrací k symbolu lva na reprezentačních dresech a jako vklad pro budoucnost přináší originální hokejové písmo. V rámci změny korporátní identity bude vystupovat pod názvem Český hokej. Změna byla nutná, hokej dosud neměl symbol na dres, který by mohl právně chránit.
Planetka byla pojmenována po Ivanu Hlinkovi
Mezinárodní astronomická unie pojmenovala planetku 39802 na památku legendárního hráče a trenéra Ivana Hlinky (1950–2004). Oficiální pojmenování vstoupilo v platnost 29. května 2018, kdy bylo zveřejněno v cirkuláři Minor Planet Center IAU.