Články

Česká osmnáctka porazila Rusko jednou ze tří pokusů
Česká osmnáctka má za sebou tři domácí zápasy proti stejně starým Rusům. V Příbrami se svěřencům trenéra Hadamczika vydařil až třetí zápas, který ovládli 5:3. Trojzápas tak nakonec ovládl soupeř z východu poměrem 2:1.
Česká osmnáctka odehraje v Příbrami tři zápasy proti Rusku
Česká reprezentace do 18 let má před sebou tři domácí zápasy proti stejně starému výběru Ruska. Přijďte se ve čtvrtek, pátek nebo sobotu podívat na zimní stadion v Příbrami na souboje svěřenců trenéra Hadamczika s tradičním soupeřem z východu. Všechna utkání budete moct sledovat také díky přímým přenosům na HokajkaTV.
Domácí premiéra trenéra Miloše Říhy? V Holešovicích proti Švédům
První domácí utkání sezony 2018/2019 odehraje národní tým v Praze v holešovické Tipsport areně, kde si Český hokej připomene i 110. výročí vzniku. Jako dílčí část oslav se v Tipsport areně představí 8. listopadu 2018 výběr Švédska. Utkání je součástí tradičního Turnaje Karjala, součásti seriálu Euro Hockey Tour. Vstupenky se začnou prodávat v předprodeji v úterý 2. 10. 2018 pro členy komunity Hokejka.cz, ve čtvrtek 4. 10. 2018 bude spuštěn volný prodej zbývajících míst.
Česká šestnáctka veze z turnaje v Salzburgu stříbro
Nejmladší česká hokejová reprezentace má za sebou první mezinárodní turnaj ve zcela novém složení. Svěřenci trenéra Hakena porazili jednoznačně Slováky a také výběr salcburské akademie, na soupeře z Ruska ale nestačili ani v základní skupině, ani ve finále a z rakouského města si tak odvezli celkové druhé místo.
Za přestupy hráčů do NHL získaly české kluby již 234 miliónů korun
Téměř pětašedesát miliónů korun, nejvíce v historii, získaly české kluby za přestupy hráčů, kteří před sezónou podepsali smlouvu v NHL. Ve srovnání se sezónou 2013/14, kdy byla smlouva mezi NHL, IIHF a ČSLH podepsána, vzrostla částka více než čtyřikrát, ve srovnání s loňskou sezónou se zvýšila téměř o 16 %. Zatímco v sezóně 2013/14 dosáhly příjmy klubů za přestupy hráčů do NHL 15,3 miliónu Kč, v sezóně 2014/15 vzrostly na 28,3, v sezóně 2015/16 na 36,1, v sezóně 2016/17 na 34,8, v sezóně 2017 na 55,4 a před sezónou 2018/19 na 64,1 miliónu Kč. Celkem tak získaly české kluby v uvedeném období za přestupy hráčů do NHL 234 miliónů Kč.
První zápasy pro nově utvořenou nejmladší českou reprezentaci
První velká akce pro tým, který se na začátku sezony sešel vůbec poprvé pod vedením trenéra Petra Hakena. Česká šestnáctka vyrazila na turnaj do rakouského Salzburgu. Nejmladší česká hokejová reprezentace vyzve postupně Slovensko, Rusko a také výběr místní akademie. V sobotu pak odehraje ještě jeden zápas o celkové umístění.
České dvacítce se na turnaji ve Švédsku nedařilo
Čeští junioři mají za sebou turnaj ve Švédsku, kde změřili síly s elitními evropskými vrstevníky. Svěřencům trenéra Varadi se ovšem nedařilo a podlehli Švédsku, Finsku i Rusku. Na turnaji tak končí na čtvrtém místě.
První velký turnaj v sezoně pro českou dvacítku. Varaďův výběr zamířil do Švédska
Českou reprezentaci do 20 let čeká těžká zkouška. Po kempu v Berouně se výběr trenéra Václava Varadi přesunul do švédského města Örnsköldsvik, kde odehraje prestižní turnaj čtyř zemí. Čeští junioři vyzvou postupně Finsko, Rusko a na závěr domácí Švédsko.
Národní tým se sešel na kempu v Přerově
Česká hokejová reprezentace se poprvé pod vedením trenéra Říhy sešla na přípravném kempu. Národní tým absolvuje pětidenní soustředění v Přerově, v jehož závěru si reprezentanti zahrají modelové utkání. Podívejte se na fotografie.
Česká sedmnáctka ovládla turnaj v Piešťanech
Česká reprezentace do 17 let má za sebou povedený vstup do turnajové sezony. Svěřenci trenéra Berana i díky závěrečné vysoké výhře nad Švýcarskem ovládli turnaj ve slovenských Piešťanech. Obzvláště cenný je také skalp Spojených států amerických.