Články

Tisková zpráva Evropské univerzitní hokejové asociace
Po minuloročnom podpísaní memoranda EUHA (Európska univerzitná hokejová asociácia) so Slovenským zväzom ľadového hokeja, je tu ďalší veľkolepý míľnik v rozvoji univerzitného hokeja v Európe. Tento raz sa vyššie spomínaná asociácia dohodla na spolupráci s ČSLH Českým svazem ledního hokeje.
Cenu Oldřicha Machače získal Jan Terla, žák HC Energie Karlovy Vary
Cenu Oldřicha Machače, udělovanou za fair play čin v mládežnickém hokeji, získal za sezónu 2017/18 Jan Terla (2008), žák HC Energie Karlovy Vary. Malý hokejista byl po utkání čtvrtých tříd HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.
Týdne hokeje se zúčastnilo na 3 500 dětí
Tři a půl tisíce dětí většinou ve věku 4-8 let se zúčastnilo Týdne hokeje, který proběhl ve dnech 17. – 23. září 2018 ve 148 hokejových klubech v celé České republice. Nejvíce dětí, celkem 87, přivítali v Hradci Králové, 61 se zúčastnilo akce, kterou pořádali Rytíři Kladno, 57 přišlo v Uherském Hradišti a Frýdku-Místku, 54 v Kroměříži a 50 ve Zlíně.
Ve 148 klubech proběhne Týden hokeje
Ve 148 klubech, což je nejvíce v historii, proběhne ve dnech 17. – 23. září 2018 popularizační a náborová akce Týden hokeje. Děti s rodiči se při ní seznámí s ledním hokejem, dozvědí se, co pro zdravý vývoj dítěte přináší a s jakými nároky je spojen. Na řadě míst se programu zúčastní známé hokejové osobnosti, olympijští vítězové, mistři světa a mnohonásobní reprezentanti, na návštěvníky při něm čeká mj. výuka základů bruslení nebo ukázky minihokeje. Děti, které se do programu Pojď hrát hokej přihlásí a následně se ve svazu zaregistrují, získají i poukaz na hokejovou výstroj v hodnotě 1 500 Kč.
Akademie Bílých Tygrů byla vyhlášena jako nejlepší v uplynulé sezoně
Nejlepší Akademií Českého hokeje v sezóně 2017/18 se stala akademie BÍLÍ TYGŘI LIBEREC. Prestižní ocenění získala na základě řady kritérií, z nichž k nejdůležitějším patří počty hráčů v mládežnických reprezentacích, úspěšnost ve výchově hokejistů pro nejvyšší soutěže dospělých, umístění v dorosteneckých a juniorských soutěžích nebo spojení tréninkového a vzdělávacího procesu.
Do žákovských soutěží se přihlásil rekordní počet klubů
Do žákovských hokejových soutěží se před sezónou 2018/19 přihlásil rekordní počet klubů. Soutěže mladších a starších žáků obsazuje 152 klubů, což je o 31 % více než před pěti lety (116 klubů v sezóně 2014/15) a o 41 % více než před deseti lety (108 klubů v sezóně 2009/10).
Seminářů Pojď hrát hokej se zúčastnili zástupci z 83 klubů
Stejně jako loni uspořádal i letos Český svaz ledního hokeje pro zástupce klubů zapojených do projektu Pojď hrát hokej sérii speciálních seminářů. Během těch se účastníci dozvěděli například to, jakých dotačních programů se mohou zúčastnit, jak správně zorganizovat Týden hokeje atd. Na závěr semináře byla na programu i diskuze.
VTM má za sebou poslední turnaje v kategoriích U12, U13 a U14
Na začátku března se na 12 zimních stadionech uskutečnily poslední turnaje v kategoriích U12, U13 a U14 v rámci projektu Výchova talentované mládeže v letošní sezoně. Mezi dvanáctiletými uspěly Středočeský, Moravskoslezský, Plzeňský kraj a Vysočina. V o rok starší kategorii se z prvenství radovaly Ústecký, Moravskoslezský, Zlínský kraj a Praha. V kategorii U14 pak zvítězily Jihočeský, Olomoucký, Ústecký kraj a Praha.
Dvě kategorie VTM měly na programu turnajový víkend
V neděli 18. února pokračoval projekt Výchova talentované mládeže osmi turnaji ve dvou kategoriích. Vítězství v kategorii U12 zaznamenaly Olomoucký, Plzeňský, Středočeský kraj a Vysočina. Turnaj o dva roky starších hokejistů vyhrály Moravskoslezský, Královéhradecký a Jihočeský kraj a Praha. V turnajích VTM proti sobě nastupují vybraní hráči jednotlivých krajů v rámci dané kategorie. Vice informací o projektu najdete zde.
Výběr hráčů z Olympiády dětí a mládeže
Ve dnech 29. ledna až 1. února 2018 se v rámci Zimní Olympiády Dětí a Mládeže v Pardubickém kraji uskutečnil hokejový turnaj hráčů do 15 let. Na stadionech v Chocni a v České Třebové se utkalo 14 krajských výběrů hráčů ročníku narození 2003 a mladších. Každoročně (v lichých letech pod hlavičkou MČR krajských výběrů) se jedná o vrcholnou akci pro tuto kategorii – završení programu VTM.