Články

Výkonný výbor odvolal Adama Svobodu z funkce
Výkonný výbor Českého hokeje odvolal Adama Svobodu z funkce trenéra brankářů reprezentace do osmnácti let. Reagoval tak na vážnou automobilovou nehodu, kterou bývalý reprezentační brankář nedávno způsobil pod vlivem alkoholu.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Ihnačák (Pardubice), Flemming (Chomutov), Marcinko, Musil (Třinec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Briana Ihnačáka na protihráče Dalibora Řezníčka, ke kterému došlo ihned po skončení utkání PSG Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice (13. 1. 2019).
Šestý den na MS žen U18: Kanada ukončila nadvládu USA, Češky se zachránily
Neděle 13. ledna byla posledním dnem světového šampionátu žen do osmnácti let v japonské Obihiru. Kanada na něm ukončila nadvládu Američanek, po jejich čtyřech vítězstvích v řadě se na trůn postavily opět Kanaďanky díky vítězství 3:2 po prodloužení. Bronz vybojovalo výhrou 3:0 nad Ruskem Finsko. Poslední hrací den nabídl také rozhodující bitvu o záchranu, v té uspěly Češky po výhře 3:1 nad Japonskem.
Pátý den na MS žen U18: USA a Kanada postoupily do finále, Češky neukončily boj o udržení
V sobotu pokračovaly na MS žen do 18 let v japonském Obihiru vyřazovací boje. Američanky si zajistily postup do finále jasnou výhrou nad Finskem, Kanada si ho vybojovala proti Rusku až v prodloužení. Těsný byl také souboj o konečné páté místo, to nakonec bere Švédsko a Švýcarsko končí šesté. České hokejistky se už mohly definitivně zachránit v elitní skupině, jenže Japonky si vynutily třetí rozhodující duel.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 10. 1. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (4.1.2019 – 10.1.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Brett Flemming (Chomutov)
Po uhrazení obou pokut, které byly hráči Brettu Flemmingovi (Piráti Chomutov) uloženy za přestupek v utkání HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov (7. 12. 2018) a následné nerespektování rozhodnutí extraligy, mu předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík uvolnil s okamžitou platností činnost. Hráč Brett Flemming může nastoupit již v pátečním utkání v Pardubicích.
Třetí den na MS žen U18: Skupinová fáze je u konce, Česko bude hrát o záchranu
Třetí hrací den na Mistrovství světa žen do osmnácti let definitivně rozluštil hádanku, kdo se probojuje do čtvrtfinále, kdo přímo semifinále a také naopak kdo bude hrát o záchranu. O postup do vyřazovacích bojů bojovaly do posledních chvil ve skupině B také české hokejistky, které bohužel nestačily 2:1 na Finsko a budou hrát s Japonskem o záchranu.
Počet profesionálních trenérů ČSLH v žákovských kategoriích výrazně vzroste
Počet profesionálních trenérů v žákovských kategoriích, financovaných a řízených svazem, vzroste o polovinu. Nové finanční zdroje a úspěšné hospodaření umožňují, aby byl rozšířen nejen o další malé kluby, ale i o kluby, působící v Tipsport extralize, Chance lize nebo hlavním městě Praze.
Rozhodnutí předsedy DK ELH a ředitele ELH – Polanský (Třinec), Mallet (Brno), Mladá Boleslav
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Jiřího Polanského na protihráče Mathiase Porselanda, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov (6. 1. 2019) uložen menší trest za Naražení zezadu.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Petr Jelínek a Tomáš Hanousek (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu BK Mladá Boleslav zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Tomáše Jelínka na protihráče Davida Němečka, za který mu byl v utkání Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav (5. 1. 2019) uložen menší trest za Hrubost.