Články

Čeští veteráni přivezli z Minsku 5. místo
Česká reprezentace veteránů má za sebou tradiční vánoční turnaj v běloruském Minsku. Svěřenci trenéra Jana "Gusty" Havla do něj vstoupili výhrou nad Německem, ale v přímém souboji o semifinále nestačili na Finy. Nakonec na ně zbyl zápas o 5. místo, ve kterém suverénně přehráli Slováky v poměru 10:3.
První den na MS žen U18: Češky se střelecky trápily proti Švýcarsku
V neděli 6. ledna odstartoval v japonském Obihiru světový šampionát žen do osmnácti let. Všechny čtyři úvodní duely skončily těsným výsledkem, v prvním utkání turnaje zdolala Kanada Švédsko, v druhém zápase skupiny A Rusko marně dotahovalo americký náskok. Domácí Japonky začaly po úvodním ceremoniálu skupinu B zápasem s Finskem, které zvítězilo 2:1. Na závěr prvního dne se utkal český reprezentační výběr se Švýcarskem, Češky byly sice aktivnější, ale na přesilovkový gól soupeřek z 10. minuty neuměly najít odpověď.
Poslední den šampionátu juniorů: Zlato berou Finové, bronz patří Rusům
Závěrečný den ve Vancouveru rozhodl o medailovém pořadí a přinesl krásné hokejové bitvy. Nejprve dokázalo Rusko i podruhé v turnaji přehrát Švýcary a díky výhře 5:2 slavilo bronz. V odpoledním finále Finsko dlouho vedlo, jenže Američané během necelých dvou minut srovnali. Rozhodnutí přinesl finský útočník Kaapo Kakko, když z dorážky pokořil Primeau a zařídil svému týmu pátý titul v historii juniorských šampionátů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Petr Bříza (HC Sparta Praha), Jan Stránský (Piráti Chomutov)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě skutečností uvedených v zápise o utkání zabýval ve zkráceném řízení jednáním předsedy představenstva klubu HC Sparta Praha Petra Břízy v přestávce mezi druhou a třetí třetinou zápasu HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice (28. 12. 2018).
USA přetlačily Rusko a jsou ve finále, v něm vyzvou Finy. Dánsko sestupuje
Předposlední den mistrovství světa dvacetiletých v Kanadě rozhodl o tom, kdo si to rozdá v boji o titul a naopak kdo získá maximálně bronzové medaile. V prvním semifinále na sebe narazily USA s Ruskem a po těsné výhře 2:1 se radoval zámořský celek. Druhé semifinále bylo o poznání jednoznačnější, když Finsko jasně přehrálo Švýcary 6:1. Záchranu slaví po druhé výhře nad Dánskem Kazachstán.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 3. 1. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (28.12.2018 – 3.1.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Čeští veteráni vyjeli do Minsku na turnaj legend
Česká reprezentace veteránů odletěla na 15. ročník vánočního turnaje v běloruském Minsku. Do Chizhovka Areny, která hostila i zápasy MS, český výběr dorazil před třetí třetinou duelu mezi Německem a Finskem, se kterými se utkají v pátek, respektive v sobotu.
Čtvrtfinálový den dvacítek: Končí Češi, Kanada i Švédsko
Ve Vancouveru i Victorii už šlo do tuhého a čtvrtfinálové boje přinesly nejedno překvapení. V turnaji končí obhájci titulu a hostitelé šampionátu Kanaďané, kteří smolně vypadli s Finskem. Nepokračují ani loňští finalisté ze Švédska, kteří nestačili na skvěle hrající Švýcary. Semifinále neobhájí ani Češi, protože s Amerikou prohráli 1:3. Jednoznačně vyhrálo pouze Rusko, které přejelo Slováky 8:3.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Olomouc, Zlín, Mladá Boleslav
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním příznivců klubu HC Olomouc, kteří při utkání HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc (02. 12. 2018) vnikli do sektoru domácích fanoušků a vyprovokovali tam potyčky, kvůli nimž musel být zápas při probíhajícím zásahu policie na několik minut přerušen.
Svěřenci trenéra Hadamczika vybojovali na turnaji v Zuchwilu druhé místo
Česká osmnáctka vybojovala na turnaji ve Švýcarsku druhé místo. Svěřenci trenéra Hadamczika zvládli první tři duely, v přímém souboji o zlato ale těsně podlehli Finsku.