Liga starších žáků „B“ 2005-2006 (2018/2019)

Jméno Email Tel./Fax
Pavel Smažil
(řídící pracovník)
smazil@czehockey.cz +420 211 158 060
Soutěže řídí ČSLH

Skupiny 11-13

1. část:
- 21 družstev kategorie starších žáků a 21 družstev kategorie mladších žáků rozděleno územně do 3 skupin; 7 družstev v kategorii starších žáků/7 družstev v kategorii mladších žáků (při upřesnění počtu družstev dále také jako „7/7“) ve skupině 11 - „Liberecká“ a 7/7 ve skupině 12 - „Královéhradecká I“, 7/7 ve skupině 13 - „Královéhradecká II“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (12 utkání)

2. část

  • a) nadstavbová:
    - družstva umístěná po 1. části ve skupině 11 - „Liberecká“, ve skupině 12 - „Královéhradecká I“ a ve skupině 13 - „Královéhradecká II“ na základě součtové tabulky kategorie starších žáků a mladších žáků na 1. - 3. místě se utkají dvoukolově každý s každým (16 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z 1. části soutěže nezapočítávají.
  • b) o umístění:
    - družstva umístěná po 1. části na 4. - 7. místě budou řídícím orgánem soutěže na základě územního principu rozdělena do dvou skupin po 6 družstvech; družstva se ve skupinách utkají tříkolově každý s každým (15 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z 1. části soutěže nezapočítávají.

Skupiny 18-19

1. část:
- 20 družstev kategorie starších žáků a 20 družstev kategorie mladších žáků rozděleno územně do 2 skupin; 10/10 ve skupině 18 - „Olomoucká“ a 10/10 ve skupině 19 - „Moravskoslezská“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (18 utkání)

2. část

  • a) nadstavbová:
    - družstva umístěná po 1. části ve skupině 18 - „Olomoucká“ a ve skupině 19 - „Moravskoslezská“ na základě součtové tabulky kategorie starších žáků a mladších žáků na 1. - 5. místě se utkají s družstvy umístěnými na 1. - 5. místě druhé skupiny dvoukolově každý s každým (10 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z 1. části soutěže nezapočítávají.
  • b) o umístění:
    - družstva umístěná po 1. části ve skupině 18 - „Olomoucká“ a ve skupině 19 - „Moravskoslezská“ na základě součtové tabulky kategorie starších žáků a mladších žáků na 6. - 10. místě se utkají s družstvy umístěnými na 6. - 10. místě druhé skupiny dvoukolově každý s každým (10 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z 1. části soutěže nezapočítávají.

Skupiny 20-23

1. část:
- 24 družstev kategorie starších žáků a 24 družstev kategorie mladších žáků rozděleno územně do 4 skupin; 6/6 ve skupině 20 - „Středočeská I“ a 6/6 ve skupině 21 - „Středočeská II“, 6/6 ve skupině 22 - „Středočeská III“ a 6/6 ve skupině 23 - „Středočeská IV“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (10 utkání).

2. část

  • a) nadstavbová:
    - družstva umístěná po 1. části ve skupinách 20 - „Středočeská I“, 21 - „Středočeská II“, 22 - „Středočeská III“ a 23 - „Středočeská IV“ na základě součtové tabulky kategorie starších žáků a mladších žáků na 1. - 3. místě se utkají s družstvy umístěnými na 1. - 3. místě ostatních skupin dvoukolově každý s každým (18 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže.
  • b) o umístění:
    - družstva umístěná po 1. části ve skupinách 20 - „Středočeská I“, 21 - „Středočeská II“, 22 - „Středočeská III“ a 23 - „Středočeská IV“ na základě součtové tabulky kategorie starších žáků a mladších žáků na 4. - 6. místě se utkají s družstvy umístěnými na 4. - 6. místě ostatních skupin dvoukolově každý s každým (18 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže.

Systém skupin 7, 8, 9, 10, 15 a 16

1. část:
- 54 družstev kategorie starších žáků a 56 družstev kategorie mladších žáků rozděleno územně do 6 skupin; 9/10 ve skupině 7 - „Karlovarská“, 9/10 ve skupině 8 - „Ústecká“, 8/9 ve skupině 9 - „Plzeňská“, 10/10 ve skupině 10 - „Jihočeská“, 9/9 ve skupině 15 - „Vysočina“ a 9/8 ve skupině 16 - „Jihomoravská“; družstva se ve skupinách utkají tříkolově každý s každým (24-27 utkání)

Systém skupin 14 a 17

1. část:
- 16 družstev kategorie starších žáků a 16 družstev kategorie mladších žáků rozděleno územně do 2 skupin; 8/8 ve skupině 14 - „Pardubická“, 8/8 ve skupině 17 - „Zlínská“; družstva se ve skupinách utkají čtyřkolově každý s každým (28 utkání).

Systém skupin 24, 26, 27 a 28

1. část:
- 29 družstev kategorie mladších žáků rozděleno územně do 4 skupin; 8 družstev ve skupině 24 - „Středočeská V“, 7 družstev ve skupině 26 – „Jihočeská II“, 7 družstev ve skupině 27 - „Pardubická II“ a 7 družstev ve skupině 28 – „Jihomoravská“; družstva se ve skupinách utkají čtyřkolově každý s každým (24 - 28 utkání).

Systém skupiny 25

1. část:
- 6 družstev kategorie mladších žáků ve skupině 25 - „Vysočina II“; družstva se ve skupině utkají pětikolově každý s každým (25 utkání).

Systém skupiny 29

1. část:
- 5 družstev kategorie mladších žáků ve skupině 29 - „Moravskoslezská II“; družstva se ve skupině utkají šestikolově každý s každým (24 utkání).

Všechna utkání soutěže se hrají dvoubodovým systémem dle čl. 402 SDŘ.

Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

1.V soutěži kategorie starších žáků „B“ startují hráči ročníku narození 2005 a 2006. V soutěži kategorie mladších žáků „D“ startují hráči ročníku narození 2007 a 2008.

2.V utkání kategorie starších žáků „B“ mohou za družstvo nastoupit maximálně 3 hráči ročníku narození 2007 dle čl. 219 SDŘ. V utkání kategorie mladších žáků „D“ mohou za družstvo nastoupit maximálně 3 hráči ročníku narození 2009 dle čl. 219 SDŘ.

3.V utkání kategorie starších žáků „B“ mohou v souladu s čl. 218 SDŘ za družstvo nastoupit dívky ročníku narození 2003 a 2004, a to bez omezení jejich počtu. V utkání kategorie mladších žáků „D“ mohou v souladu s čl. 218 SDŘ za družstvo nastoupit dívky ročníku narození 2005 a 2006, a to bez omezení jejich počtu.

4.Pořádající klub je povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně delegáta utkání.

5.Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 99 ze dne 3. 4. 2018 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře, zdravotní sestry, nebo zdravotnického záchranáře.

6.Utkání kategorie mladších žáků „D“ se při hře „do těla“ řídí jednotlivými ustanoveními vnitřní směrnice ČSLH č. 102 ze dne 2. 5. 2018.

7.Rozbruslení družstev je 10 minut před začátkem utkání bez následné úpravy ledové plochy (výjimka z čl. 44 bodu iv. Pravidel).

8.Utkají-li se družstva mající v soutěži LSŽ „B“ a LMŽ „D“ zařazena družstva obou věkových kategorií, jsou utkání organizována jako tzv. dvojutkání, kdy první utkání hraje kategorie mladších žáků, po nich kategorie starších žáků. V takovém případě se hrací plocha upravuje vždy po odehrání dvou třetin. Utkají-li se družstva, z nichž alespoň jedno má v soutěži LSŽ „B“ a LMŽ „D“ zařazeno právě jedno družstvo věkové kategorie, upravuje se ledová plocha vždy po 2. třetině utkání. (výjimka z čl. 44 bodu iv. Pravidel)

9.Ustanovení čl. 220 SDŘ se nevztahuje na kluby mající družstva „A“ a „B“ v rámci soutěží LSŽ „A“ a LSŽ „B“, resp. LMŽ „C“ a LMŽ „D“.

10.Hráč klubu majícího družstva „A“ a „B“ v rámci soutěží LSŽ „A“ a LSŽ „B“, resp. LMŽ „C“ a LMŽ „D“, smí v rámci uvedených soutěží nastoupit o víkendu pouze za družstvo LSŽ „A“, nebo za družstvo LSŽ „B“, resp. za družstvo LMŽ „C“, nebo za družstvo LMŽ „D“. Porušení znamená neoprávněný start se všemi z toho plynoucími důsledky.

11.Pokud jakékoliv družstvo klubu majícího družstva „A“ a „B“ v rámci soutěží LSŽ „A“ a LSŽ „B“, resp. LMŽ „C“ a LMŽ „D“, odstoupí ze soutěže, nebo bude ze soutěže vyloučeno, může klub pokračovat pouze v soutěži LSŽ „B“, resp. LMŽ „D“.

12.Utkání kategorie LSŽ „B“ a utkání kategorie LMŽ „D“ jsou řízena systémem dvou rozhodčích.


Související dokumenty:


Související články:

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 17. 1. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (11.1.2019 – 17.1.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Kometa Brno
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě zápisu o utkání zabýval ve zkráceném řízení jednáním příznivců klubu HC Kometa Brno při utkání HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno, které se hrálo 30. 12. 2018.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Ihnačák (Pardubice), Flemming (Chomutov), Marcinko, Musil (Třinec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Briana Ihnačáka na protihráče Dalibora Řezníčka, ke kterému došlo ihned po skončení utkání PSG Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice (13. 1. 2019).
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 10. 1. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (4.1.2019 – 10.1.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Brett Flemming (Chomutov)
Po uhrazení obou pokut, které byly hráči Brettu Flemmingovi (Piráti Chomutov) uloženy za přestupek v utkání HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov (7. 12. 2018) a následné nerespektování rozhodnutí extraligy, mu předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík uvolnil s okamžitou platností činnost. Hráč Brett Flemming může nastoupit již v pátečním utkání v Pardubicích.
Rozhodnutí předsedy DK ELH a ředitele ELH – Polanský (Třinec), Mallet (Brno), Mladá Boleslav
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Jiřího Polanského na protihráče Mathiase Porselanda, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov (6. 1. 2019) uložen menší trest za Naražení zezadu.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Petr Jelínek a Tomáš Hanousek (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu BK Mladá Boleslav zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Tomáše Jelínka na protihráče Davida Němečka, za který mu byl v utkání Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav (5. 1. 2019) uložen menší trest za Hrubost.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Petr Bříza (HC Sparta Praha), Jan Stránský (Piráti Chomutov)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě skutečností uvedených v zápise o utkání zabýval ve zkráceném řízení jednáním předsedy představenstva klubu HC Sparta Praha Petra Břízy v přestávce mezi druhou a třetí třetinou zápasu HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice (28. 12. 2018).
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 3. 1. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (28.12.2018 – 3.1.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Olomouc, Zlín, Mladá Boleslav
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním příznivců klubu HC Olomouc, kteří při utkání HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc (02. 12. 2018) vnikli do sektoru domácích fanoušků a vyprovokovali tam potyčky, kvůli nimž musel být zápas při probíhajícím zásahu policie na několik minut přerušen.