Články o národních týmech

Druhý den mistrovství dvacítek byl v režii favoritů, největší potíže měla Kanada
Druhý den kanadského šampionátu nepřinesl žádné překvapení a ani jeden ze čtyř papírových favoritů nezaváhal. Úspěšně do turnaje vstoupilo Rusko, které si poradilo s Dány. Ve stejné skupině Švýcarsko trápilo javorové listy, ale ty nakonec prokázaly, že na domácí půdě budou těžko k poražení. Ve skupině B si Švédsko připsalo druhou výhru, když přehrálo Slovensko a Finové bez problémů přejeli Kazachstán.
Českým fanouškům se ukáže i sedmnáctka ve třech duelech proti Finsku
Po trojutkání reprezentační šestnáctky s Ruskem se můžou fanoušci těšit i na o rok starší výběr: Národní tým do 17 let hostí před Silvestrem dvakrát ve Slaném a jednou na Kladně stejně staré Finy.
MS dvacítek odstartovalo: Česká výhra v prodloužení i kanadská kanonáda
Další představení největších hokejových talentů světa hlásí: zahájeno! 43. světový šampionát konaný v kanadských městech Vancouver a Victoria přinesl hned na úvod čtveřici kvalitních duelů, které určily prvotní kontury obou šestičlenných skupin. Obě dějiště v provincii Bristká Kolumbie sice neviděla podobně napínavé bitvy, domácí publikum bylo ale nadmíru spokojeno. Javorové listy totiž deklasovaly Dány poměrem 14:0. Krom toho si první triumfy připsali Američané, Finové a se štěstím i český výběr.
Mistrovství světa dvacítek začíná, Čechy na úvod čekají Švýcaři
Největší světový juniorský turnaj začíná. Šampionát dvacítek se v letošní sezoně koná v kanadském Vancouveru a Victorii, přičemž úvodní utkání obstará duel Čechů se Švýcarskem. Hrát se bude v Rogers aréně od 22:00 SEČ. Kromě Švýcarů čeká český výběr ve skupině A ještě domácí Kanada, Rusko a Dánsko.
Česká osmnáctka odehraje turnaj ve Švýcarsku
Českou osmnáctku čeká tradiční turnaj ve Švýcarsku. Svěřenci trenéra Hadamczika odehrají v Zuchwilu čtyři duely.
Další změny v nominaci na mistrovství světa juniorů
Trenéři české juniorské reprezentace zúžili nominaci na světový šampionát, který začíná 26. prosince v kanadských městech Vancouver a Victoria. V nominaci je aktuálně 25 hokejistů (3 brankáři, 8 obránců a 14 útočníků), z nichž může být na soupisku zapsáno v průběhu šampionátu 23 (3 brankáři a 20 hráčů).
České šestnáctce nevyšel trojzápas proti Rusku
České reprezentaci do 16 let nevyšel domácí trojzápas proti Rusku. Ve Vrchlabí ani v Jičíně nedokázali svěřenci trenéra Hakena soupeře z Východu porazit a ruský výběr odjel domů s vítězstvími 6:0, 8:5 a 2:0.
Českou šestnáctku čeká domácí trojzápas s Ruskem
Před domácími fanoušky ve Vrchlabí a Jičíně se představí celkem třikrát česká reprezentace do 16 let. Ve čtvrtek a pátek vyzvou svěřenci trenéra Hakena stejně staré Rusy ve Vrchlabí, v sobotu se pak oba týmy přesunou k zápasu do Jičína.
Ostrava a Třinec se připravují na MS U20
Vrcholový světový hokej se vrací do České republiky. Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 se uskuteční od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020 v Ostravě a v Třinci. Organizační výbor představil logo turnaje, jehož dominantou je silueta brankáře Petra Mrázka, a oznámil termín začátku prodeje vstupenek, který je naplánován na jaro 2019.
Česká devatenáctka padla na World Junior A Challenge v souboji o bronz
České reprezentaci do 19 let se nepodařilo obhájit bronz z loňského World Junior A Challenge. Svěřenci trenéra Bruka v bitvě o třetí místo proti jednomu z výběrů Kanady sahali po prodloužení, ale duel o medaili nakonec v závěru ztratili.