Články o národních týmech

Národní tým bere z Channel One Cupu 2018 čtvrté místo
České hokejové reprezentaci vyšel na Channel One Cupu první zápas, kdy přehrála Finsko. Svěřenci trenéra Říhy poté ovšem vysoko podlehli Rusku a v závěrečném duelu nestačili na Švédy. Zpět do České republiky si tak odvezli celkové čtvrté místo.
Českou devatenáctku čeká tradiční World Junior A Challenge
Česká reprezentace do 19 let odcestovala do Kanady. Svěřenci trenéra Davida Bruka odehrají ve městečku Bonnyville tradiční World Junior A Challenge. Výkony českých hráčů bude pečlivě sledovat i Václav Varaďa, nejlepší hráči mohou dostat pozvánku do Vancouveru, kde 26. prosince startuje MS U20.
K rozvoji Českého hokeje tradičně pomáhají vozy Škoda Auto
Škoda Auto patří mezi nejvěrnější partnery české hokejové reprezentace a nejvyšší domácí soutěže. Svoji pozici u národního týmu posiluje a od letošní sezóny se po letech navrátila mezi hlavní partnery. Smlouva uzavřená mezi Škoda Auto ČR a BPA sport marketing rozvíjí úspěšnou spolupráci z předchozího období a její součástí je rovněž podpora mobility zástupců Českého hokeje.
Zámořské kluby přislíbily starty Nečase s Kautem na MS U20
Českou juniorskou reprezentaci posílí při mistrovství světa ve Vancouveru a Victorii útočník Filip Zadina (Grand Rapids Griffins). Oficiálně to potvrdilo vedení Detroit Red Wings s tím, že se k týmu připojí 20. prosince před přípravným utkáním s USA. Zatím neoficiálně byla kluby přislíbena účast Martina Nečase (Charlotte Checkers/Carolina Hurricanes) a Martina Kauta (Colorado Eagles/Colorado Avalanche).
Trenér Miloš Říha zveřejnil nominaci na Channel One Cup
Trenér Miloš Říha povolal na tradiční Channel One Cup sedmadvacet hokejistů.
Tradiční Channel One Cup se hraje pod různými názvy déle než půl století
Česká reprezentace se před turnajem sejde v pondělí 10. prosince 2018 a do středy 12. prosince 2018 se bude připravovat v Padock Škoda Ice Rinku v pražských Strašnicích. Ve středu odpoledne odletí do Tampere, kde se ve čtvrtek 13. prosince 2018 střetne v zahajovacím zápase turnaje s Finskem. V pátek dopoledne pokračuje do Moskvy, kde ji čeká v sobotu 15. 12. 2018 utkání s Ruskem a v neděli 16. prosince 2018 duel se Švédskem.
Memorandum o spolupráci na MS U20 2020
Vrcholový světový hokej se vrací do České republiky. Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 se uskuteční od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020 v Ostravě a v Třinci. Významnou roli v rámci pořádání třetího nejdůležitějšího šampionátu v hierarchii hokejových akcí sehrají partneři - Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava.
Trenér Václav Varaďa zveřejnil širší nominaci na mistrovství světa juniorů
Trenér Václav Varaďa s asistenty Patrikem Eliášem a Alešem Krátoškou nominovali na přípravný kemp před mistrovstvím světa juniorů 28 hokejistů, z toho 3 brankáře, 10 obránců a 15 útočníků. Při světovém šampionátu, který se bude hrát 26. 12. 2018 – 5. 1. 2019 v Kanadě, budou moci na soupisku zapsat 3 brankáře a 20 hráčů v poli.
Juniorská reprezentace se bude na mistrovství světa připravovat v Kanadě
Širší juniorská reprezentace odletí pod vedením trenéra Václava Varadi a asistentů Patrika Eliáše s Alešem Krátoškou 12. prosince 2018 do Vancouveru. Ve dnech 13. – 24. prosince 2018 absolvuje v Nanaimu přípravný kemp, v jehož průběhu se ve středu 19. prosince střetne ve Frank Crane Areně se Slovenskem a v sobotu 22. prosince v Langley Events Centru s USA.
Pošlete návrh sloganu pro šatnu národního týmu
Trenér Miloš Říha a jeho realizační tým vybírají motivační slogany, které budou zdobit šatnu národního mužstva při utkáních sezóny 2018/19.