Články o národních týmech

BLOG: Přátelství, mráz nebo gradující výkon. Jaké byly Švédské hry pohledem Daniela Gazdy?
Nejlepší střelec mezi obránci extraligy se vrátil do reprezentace po třech letech. A znovu zamířil do Švédska. S kým trávil nejvíce času? Kdo jezdí ve Finsku na běžkách? A co říká na možnost překonání extraligového rekordu? Nejen těmto tématům se věnuje blog Daniela Gazdy.
U20: Tvář dvacítky po MS? Šance pro juniorskou extraligu a ročník 2005, přiznává Augusta
Po měsíci od bronzového tažení v Göteborgu se česká dvacítka představila na Turnaji pěti zemí v Klotenu, kde skončila těsně druhá za domácími Švýcary. Zcela nově poskládaný tým se však na mezinárodním poli neztratil, naopak velmi příjemně překvapil.
Souhrn dne: U17 sahala po senzaci, nakonec podlehla USA v prodloužení
V neděli odehrála svůj poslední zápas na turnaji česká sedmnáctka. Byla blízko velkému úspěchu, v jeden moment utkání totiž nad Spojenými státy vedla už 4:1, nicméně byl to soupeř, kdo se nakonec radoval. Trefu v prodloužení vystřelil LJ Mooney.
Ženy: Lvice na závěr turnaje ovládly zápas se Švédkami, celkově končí druhé
Poslední hrací den postavil českým ženám do cesty Tre Kronor. I přes brzké vedení Švédek se lvice dokázaly do utkání vrátit a následně ho ovládnout. Na domácím turnaji končí druhé za Finskem.
A-tým: Národní tým si proti Švýcarům napravil chuť! Češi vyhráli 5:3
Potvrdit zlepšený výkon proti Finsku a zapsat první vítězství na Beijer Hockey Games. S takovým plánem šel tým Radima Rulíka do nedělního klání proti Švýcarsku. Češi byli v utkání aktivnějším celkem, jenže Švýcaři byli maximálně efektivní. Ve třetí třetině ale národní tým potvrdil dobrý výkon i gólově a zvítězil 5:3.
Ženy: Šarvátky? Se Švýcarkami se takhle pereme už dlouho, zní z české kabiny
Předposlední duel v rámci ženské zastávky Euro Hockey Tour postavil svěřenkyně Carly MacLeodové proti výzvě v podobě Švýcarek. Ač měly české ženy značnou střeleckou převahu, utkání muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém českou výhru vystřelila Aneta Tejralová. Zápas také okořenilo několik šarvátek, o kterých se české reprezentantky rozpovídaly.
Souhrn dne: Juniorské turnaje finišují. Jak si vedou české barvy?
Celá sobota byla vyplněna zápasy českých národních týmů. Kromě dospělých výběrů se do hry dostali také junioři. Jak se jim vedlo?
Ženy: Vyrovnanou přestřelku rozhodlo prodloužení, v něm skórovala Tejralová
Po včerejší vysoké prohře se lvice opět dostaly na led, tentokrát proti Švýcarsku. Vyrovnanou přestřelku šedesát minut hry nerozhodlo, a tak přišlo na řadu pětiminutové prodloužení. V něm vítězství českým barvá vystřelila kapitánka Aneta Tejralová.
A-tým: Národní tým letos poprvé nestačil na Finy. Češi padli 2:4
Češi v letošní sezoně dokázali Finy pokaždé porazit. Avšak v Karlstadu se opakoval podobný obrázek jako proti Švédům. Reprezentace vstoupila do utkání s kapitánem Petrem Zámorským a Šimonem Zajíčkem v brance, jenž zapsal první start v národním týmu. Finové se zásluhou Arttu Hyryho dostali do vedení a dobrým týmovým výkonem dokráčeli pro výhru.
BLOG: Náročné cestování, ale velká odměna. Fanoušci, díky, vzkazuje Tejralová
Obránkyně Ottawy a českého národního týmu Aneta Tejralová si uprostřed turnaje WEHT v Liberci našla čas na fanoušky, kterým věnuje blog, jenž sumíruje náročné poslední dny.