Články o ženském hokeji

Šestý den na MS žen U18: Kanada ukončila nadvládu USA, Češky se zachránily
Neděle 13. ledna byla posledním dnem světového šampionátu žen do osmnácti let v japonské Obihiru. Kanada na něm ukončila nadvládu Američanek, po jejich čtyřech vítězstvích v řadě se na trůn postavily opět Kanaďanky díky vítězství 3:2 po prodloužení. Bronz vybojovalo výhrou 3:0 nad Ruskem Finsko. Poslední hrací den nabídl také rozhodující bitvu o záchranu, v té uspěly Češky po výhře 3:1 nad Japonskem.
Pátý den na MS žen U18: USA a Kanada postoupily do finále, Češky neukončily boj o udržení
V sobotu pokračovaly na MS žen do 18 let v japonském Obihiru vyřazovací boje. Američanky si zajistily postup do finále jasnou výhrou nad Finskem, Kanada si ho vybojovala proti Rusku až v prodloužení. Těsný byl také souboj o konečné páté místo, to nakonec bere Švédsko a Švýcarsko končí šesté. České hokejistky se už mohly definitivně zachránit v elitní skupině, jenže Japonky si vynutily třetí rozhodující duel.
Třetí den na MS žen U18: Skupinová fáze je u konce, Česko bude hrát o záchranu
Třetí hrací den na Mistrovství světa žen do osmnácti let definitivně rozluštil hádanku, kdo se probojuje do čtvrtfinále, kdo přímo semifinále a také naopak kdo bude hrát o záchranu. O postup do vyřazovacích bojů bojovaly do posledních chvil ve skupině B také české hokejistky, které bohužel nestačily 2:1 na Finsko a budou hrát s Japonskem o záchranu.
První den na MS žen U18: Češky se střelecky trápily proti Švýcarsku
V neděli 6. ledna odstartoval v japonském Obihiru světový šampionát žen do osmnácti let. Všechny čtyři úvodní duely skončily těsným výsledkem, v prvním utkání turnaje zdolala Kanada Švédsko, v druhém zápase skupiny A Rusko marně dotahovalo americký náskok. Domácí Japonky začaly po úvodním ceremoniálu skupinu B zápasem s Finskem, které zvítězilo 2:1. Na závěr prvního dne se utkal český reprezentační výběr se Švýcarskem, Češky byly sice aktivnější, ale na přesilovkový gól soupeřek z 10. minuty neuměly najít odpověď.
České juniorky znají nominaci na MS
Na posledních dvou šampionátech obsadily šesté místo, teď by hokejistky do 18 let po třech letech čtvrtfinálových nezdarů rády znovu nakoukly do elitní čtyřky a zabojovaly o medaili. Hlavní kouč Pavel Zuziak oznámil nominaci 23 hráček, které budou od 6. do 13. ledna 2019 reprezentovat Česko na mistrovství světa v japonském Obihiru!
České juniorky zvítězily na turnaji v Rusku jednou ze tří pokusů
České reprezentantky do 18 let mají za sebou generálku na MS, které po Novém roce vypukne v Japonsku. Svěřenci trenéra Zuziaka dokázaly porazit Rusky, na Finky a Švédky ale nestačily a v součtu bodů z toho bylo nakonec čtvrté místo.
Nejmladší česká reprezentace žen opět vyhrála Turnaj olympijských nadějí
Pětkrát za sebou se vždy v čase předvánočním konal Turnaj olympijských nadějí a pokaždé se z triumfu radovala nejmladší česká reprezentace žen. Svěřenkyně trenéra Heindla i tentokrát nastoupily proti třem starším výběrům. Těžký turnaj ale zvládly a slaví pátý titul v řadě.
Česká reprezentace žen ovládla turnaj v Příbrami
Turnaj v rámci Euro Hockey Tour v Příbrami českým reprezentantkám vyšel velmi dobře. Svěřenkyně trenéra Nováka zvládly dva ze tří zápasů a díky lepšímu vzájemnému duelu s Norskem mohly zvednout nad hlavu pohár za první místo.
České reprezentantky odehrají další turnaj před domácím publikem
Česká reprezentace žen má před sebou druhý domácí turnaj v sezoně. Po třetím místě v Hodoníně se svěřenkyně trenéra Nováka představí divákům v Příbrami, kde postupně vyzvou Francii, Norsko a Rusko.
O obhajobu titulu na turnaji Visegrádské čtyřky se pokusí nejmladší reprezentace žen
Česká reprezentace žen do 16 let doma absolvuje svůj oblíbený turnaj Visegrádské čtyřky. Proč oblíbený? České naděje totiž vyhrály všechny čtyři předešlé ročníky a o obhajobu se pokusí i přesto, že Slovensko, Polsko i Maďarsko do Zlína dle dohody přivezly starší výběry do 18 let.